برگزاري جلسه شوراي اداري آذر ماه شهرستان سيمرغ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ، جلسه شورای اداری آذرماه شهرستان سیمرغ ظهر امروز پنجم آذرماه باحضور سهراب طور مسئول راههای روستایی اداره کل راه و شهرسازی و اعضای شورای اداری شهرستان و به ریاست مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان در فرمانداری برگزار شد.
مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان سیمرغ در این جلسه ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله استان کرمانشاه و ابراز همدردی با حادثه دیدگان از مردم شریف و همچنین کلیه ادارات و نهادهای شهرستان که خالصانه برای جمع آوری کمک ها و ارسال برای زلزله زدگان قدردانی کرد.
وی ضمن اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه عمومی شهرستان بابت برگزاری برنامه های متنوع و مناسب قدردانی کرد .
حبیب نژاد در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج و اشاره به جایگاه والای نهاد مردمی بسیج و همچنین برنامه های خوب و متنوع اجرا شده در سطح شهرستان گفت : بسیج در تمام مأموریت ها به نحو احسن ورود پیدا میکند و اقدامات و عملکرد خوبی در زمینه حفظ نظام ، سازندگی , علمی ، اقتصادی ، فرهنگی و دیگر زمینه ها کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است .
وی در ادامه با اشاره به عدم تعلق بسیج به گروه خاصی از جامعه تصریح کرد : بسیج برای نظام و متعلق به همه است ، تشکلی بود که به فرمان حضرت امام خمینی (ره)  تشکیل شد و در 8 سال دفاع مقدس جانانه از کشور دفاع کرد و این درحالیست که در هیچ کتاب نظامی و در هیچ دانشگاه نظامی دنیا مقوله بسیج تدریس نشده است .
سپس فرماندار شهرستان با اشاره به انتصاب استاندار جدید مازندران گفت : ایشان فردی با برنامه و دارای پیشینه مدیریتی بسیار درخشان می باشد و برنامه های بسیار خوبی هم برای استان مازندران دارد .
وی در ادامه به آیتم های مورد نظر استاندار جدید مازندران اشاره داشت و از جمله این موارد می توان به توجه ویژه در بخش سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال ، توجه به معضل پسماند و زباله ، توسعه حمل و نقل ، جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز اشاره داشت.
وی افزود : منویات استاندار برای کلیه مدیران  اجرایی لازم الاجراست .
فرماندار شهرستان با اشاره خواست اغلب شوراها و اهالی روستاهای شهرستان اجرای طرح هادی است تصریح کرد : اوضاع اجرای پروژه های طرح هادی روستایی در شهرستان مناسب نیست و نسبت به سایر شهرستان ها از برنامه عقبیم و این درحالیست که در سال جاری هیچ اقدامی در راستای حتی تکمیل طرح های نیمه تمام هادی در سطح روستاهای ما توسط بنیادمسکن صورت نگرفت .
وی افزود : مدیران نباید منتظر اعتبارات استانی باشند و دچار روزمرگی شوند و باید از طریق نمایندگان و ادارات کل سعی و تلاش خود را در جذب اعتبارات و منابع ملی در تکمیل پروژه های شهرستان معطوف کنند.
حبیب نژاد با اشاره به سهم بری شهرستان سیمرغ از اعتبارات منابع ملی بنیادمسکن گفت : مردم روستاهای شهرستان از عملکرد بنیاد مسکن ناراضی هستند و تأکید کرد : بنیاد مسکن نسبت به تشکیل کمیته جهت تکمیل طرح های نیمه تمام هادی روستایی و نشست با بخشداران و جلب مشارکت مردمی و جذب منابع ملی هرچه سریعتر اقدام نماید و این اعتبارات طوری مدیریت شود که هیچ طرحی نیمه تمام باقی نماند .
فرماندار شهرستان با اشاره به سفر اخیر مشاور وزیر ورزش و جوانان به شهرستان گفت : این برنامه در جهت ایجاد و تکمیل زیرساخت های ورزشی دستاوردهای خوبی را برای شهرستان به دنبال داشت.
حبیب نژاد در ادامه ضمن اعلام رضایت از عملکرد مجموعه مدیریت شهری جدید و تعامل سازنده با دستگاهها و نهادها گفت : خوشبختانه دغدغه مجموعه مدیریت شهری مطالبات مردم است و ضمن اشاره به سطح پایین منابع درآمدی شهرداری کیاکلا خواستار توجه ویژه اداره کل راه و شهرسازی به معابر این شهر شد .
وی در ادامه با اشاره به وجود دغدغه و نگرانی در بخش تقویت زیرساخت ها در شهرستان سیمرغ افزود : بدلیل وجود 90 کیلومتر شبکه فرسوده انتقال آب با 30 درصد پرتی آب مواجهیم که باید در جهت رفع این موارد با برنامه ریزی و اقدامات عملیاتی توسط شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت پذیرد.
فرماندار شهرستان سیمرغ درخاتمه با اشاره به نگران کننده بودن اوضاع محورهای مواصلاتی شهرستان افزود : خوشبختانه در محور قائمشهر با تعریض صورت گرفته مشکل خاصی مشاهده نمی شود ولی در محور جویبار و همچنین محور بهنمیر که البته عملیات تعریض و بهسازی درحال انجام است و تأکید ما بر اتمام هرچه سریعتر این پروژه هاست .
وی افزود: سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه تعریض و بهسازی محور بابل نگران کننده است و این مورد نیز می طلبد اداره کل راه و شهرسازی به طور جدی درجهت تسریع در عملیات اجرایی و تکمیل آن ورد پیدا کند .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایتارزیابی عملکرد