ديدار چهره به چهره فرماندار و مسئولین شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ، مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان سیمرغ غروب 3شنبه 30 آبان ماه 96 به همراه مسئولین شهرستان با مردم و شوراهای اسلامی 3روستای مري،نجاركلاي قديم و سمناكلا در مسجد روستاي مري دیدار کرد .

در این نشست که با حضور امام چمعه ، فرماندار، بخشدار تالارپی و مسئولين ادارات شهرستان و همچنين اهالي ، شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي مری، نجارکلای قدیم و سمناکلا  در مسجد روستاي مری برگزار شد گفت : این سلسله نشست ها در روستاهای با هدف رفع دغدغه ها و نگرانی های مردم روستاها صورت می پذیرد .
وی افزود : مطمئناً خروجی این جلسات مفید خواهد بود چرا که مسئولین ادارات شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات مردم روستاها قرار خواهند گرفت .
وی با اشاره به استقرار 58 درصد جمعیت شهرستان در روستاها افزود : غالب جمعیت این شهرستان کشاورز هستند و در سند توسعه شهرستان بخش کشاورزی بعنوان یکی از محورهای اصلی توسعه تعیین شد و در همین راستا سیاست دولت در شهرستان تقویت زیرساخت های بخش کشاورزی است .
وی افزود: هزار هکتار از اراضی این شهرستان در دولت تدبیر و امید تسطیح و یکپارچه سازی شد و علی رغم پایین بودن اعتبارات این بخش در استان در سال جاری نیز 500 هکتار تسطیح و یکپارچه سازی اراضی در برنامه کاری جهادکشاورزی شهرستان قرار دارد .
حبیب نژاد درخصوص اهمیت مضوع پسماندهای شهری و روستایی و توجه ویژه بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی به مباحث زیست محیطی تأکید داشت و از دستگاههای متولی اقدامات موثر را در این راستا داشته باشند و پاکسازی محورهای ارتباطی از پسماندها، نخاله های ساختمانی و... در اولویت کاری متولیان باشد .
فرماندار شهرستان با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز تصریح کرد : در بعضی از روستاها ساخت و ساز غیر مجاز منجر به توسعه ناموزون روستا شده است و برای جلوگیری از این مشکل جهادکشاورزی شهرستان بصورت مستمر درحال گشت زنی ، شناسایی و برخورد با متخلفین با همکاری مجموعه قضایی است .
وی در ادامه با اشاره به وجود دغدغه و نگرانی در بخش تقویت زیرساخت ها در شهرستان سیمرغ افزود : بدلیل وجود 90 کیلومتر شبکه فرسوده انتقال آب با 30 درصد پرتی آب مواجهیم که باید در جهت رفع این موارد با برنامه ریزی و اقدامات عملیاتی توسط شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت پذیرد.
فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به نگران کننده بودن اوضاع محورهای مواصلاتی شهرستان افزود : خوشبختانه در محور قائمشهر با تعریض صورت گرفته مشکل خاصی مشاهده نمی شود ولی در محور جویبار و همچنین محور بهنمیر که البته عملیات تعریض و بهسازی درحال انجام است و تأکید ما بر اتمام هرچه سریعتر این پروژه هاست .
وی افزود: سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه تعریض و بهسازی محور بابل نگران کننده است و این مورد نیز به طور جدی در دستور کار پیگیری قرار دارد .
حبیب نژاد با اشاره پایین بودن میزان مشارکت اهالی روستاهای شهرستان در انجام پروژه های عمرانی گفت : علی رغم تخصیص  قیر رایگان برای آسفالت معابر در سال 93 توسط دولت برای روستاها و شهرهای زیر 20هزار نفر متاسفانه شاهد تحقق این موضوع در شهرستان نبودیم و این درحالیست که بسیاری از مناطق از این فرصت بخوبی استفاده نمودند .
وی در بخش پایانی با اشاره به لزوم تقویت تعاونی های روستایی و وضعیت نامطلوب تعاون روستایی شهرستان با داشتن 3300 عضو گفت : دولت در این بخش نیز با ارائه تسهیلات مناسب و با دوره تنفس کافی سعی در تقویت تعاونی ها و ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها دارد و در ادامه به  شوراها و دهیاران جهت اطلاع رسانی این مورد به اهالی روستا تأکید کرد .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایتارزیابی عملکرد