برنامه های چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان سیمرغ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ ؛ چهارمین روز از هفته دولت با بهره برداری و آغاز چندین طرح عمرانی در شهرستان سیمرغ سپری شد :

 

1-  بهره برداری از 10 طرح در حوزه برق رسانی شهرستان سیمرغ

 

10 طرح برق رسانی با پنج میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار روز یکشنبه همزمان با هفته دولت در شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید . این طرح ها در قالب دو محور رینگ و توسعه فیدر و همچنین اصلاح و بهینه سازی شبکه اجرا شده و با بهره برداری از آنها خطوط برق از زمین های شالیزاری جمع آوری و شبکه برق روستاها تقویت می شود.

فرماندار سیمرغ هم در این مراسم با اشاره به تحول چشمگیر در حوزه برق رسانی در این شهرستان در دولت تدبیر و امید گفت : در سال های گذشته شاهد عدم وجود نگاه کارشناسی به انجام برخی از پروژه های بودیم که می توان انتقال خطوط برق از اراضی شالیزاری را به عنوان نمونه معرفی کرد که موجب دغدغه و نگرانی کشاورزان بوده است .
وی افزود : این مضوع موجب ایجاد هزینه مضاعف بر دوش دولت و انتقال خطوط به خارج از اراضی شده است و پروژه هایی که هم اکنون شاهد افتتاح آنها هستیم حاصل کار کارشناسی و دقیق بوده است و رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.
او با اشاره به تازه تأسیس بودن شهرستان سیمرغ و عدم بهره بره مندی از زیرساخت های مناسب تأکید کرد : هدف ما تقویت و غنی سازی شهرستان در حوزه زیرساخت است و این موضوع در دستور کار کمیته برنامه ریزی شهرستان قرار گرفت و 70 درصد اعتبارات شهرستان به ایجاد زیرساخت تخصیص یافت.
فرماندار سیمرغ با اشاره به لزوم مدنظر قراردادن توسعه در شهرستان های تازه تاسیس و نام بردن برق رسانی به عنوان یکی از محورهای توسعه افزود: در برخی از مناطق شهرستان کماکان از تیرهای برق چوبی استفاده می شود و انتظار داریم در خصوص نوسازی شبکه ها اعتبارات لازم پیش بینی و ابلاغ شود .

 

2- آغاز عمليات اجرايي روكش آسفالت محور سيمرغ به بهنمير

مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان سیمرغ در مراسم آغاز این طرح گفت که روکش آسفالت این مسیر به طول هفت کیلومتر با 18 میلیارد ریال اعتبار انجام می شود.
مجتبی حبیب نژاد کم عرض بودن راههای ارتباطی منتهی به سیمرغ را یکی از دغدغه ها و نگرانی های مردم این شهرستان عنوان داشت و تصریح کزد : که در دولت تدبیر و امید 110 میلیارد ریال اعتبار برای تعریض و بهسازی راههای ارتباطی شهرستان تخصیص یافت.
فرماندار سیمرغ افزود : که تعریض و بهسازی تمامی محورهای منتهی به شهرستان سیمرغ در سفر اخیر هیات دولت به مازندران در دستور کار قرار گرفت و اعتبارات مناسبی هم برای تکمیل طرح ها پیش بینی شده که بزودی پایان یافته و بهره برداری می شود.
حبیب نژاد افزایش ضریب ایمنی جاده های شهرستان را با توجه به تراکم ترافیکی بالای آن به خاطر تردد گردشگران به مرکز استان و شهر بابلسر از برنامه های مهم در حال اجرا برشمرد و توضیح داد : بررسی های انجام شده نشان داده است که عدم آشنایی مسافران و گردشگران با این مسیر سبب انحراف خودروهایشان از مسیر شده و به تصادف منجر می شود.
وی افزود : در هر هفته چندین فقره تصادف در جاده های این شهرستان به خاطر همجواری با شهر بابلسر رخ می دهد که تبعات اجتماعی در پی دارد به همین خاطر تمامی محورهای شهرستان در حال تعریض است .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایتارزیابی عملکرد