برگزاری جلسه شورای اداری خردادماه شهرستان سیمرغ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیمرغ  ، روز شنبه 27 خردادماه 96 جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ به ریاست مجتبی حبیب نژاد فرماندار شهرستان و باحضور امام جمعه شهرستان و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و اعضای شورای اداری شهرستان سیمرغ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه سیدمجید هاشمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به تمدید سال اقتصاد مقاومتی با بینش شگرف مقام معظم رهبری و لزوم تعریف پروژه های مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : در همین راستا نرم افزاری جهت جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز و تخریب جنگل ها و مراتع توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران تهیه شد و مورد تایید بنیاد میکن انقلاب اسلامی کشور نیز جهت ابلاغ به سایر استان ها قرار گرفت.
وی با اشاره به قابلیت های این نرم افزار از جمله قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه هوشمند افزود : با آغاز به کار این نرم افزار روستائیان در هر نقطه ای بدون مراجعه به ادارات بنیاد مسکن شهرستان ها قادر به ثبت درخواست پروانه ساختمانی خواهند بود .
وی افزود : درصورت عدم دسترسی به اینترنت متقاضیان می توانند به دفاتر دهیاری و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اقدام به ثبت درخواست نمایند .
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با اشاره به دیگر قابلیت های این نرم افزار گفت : این نرم افزار قابلیت لینک شدن با سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با توسعه و ساخت و ساز روستایی را داراست که اگر محقق شد ضمن ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز اشتباهات انجام فرایند صدور پروانه آسان تر خواهد شد .
وی در خصوص اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال 95 با اشاره به برخورداری استان مازندران از 3200 روستا گفت : بنا به تکلیفی که در برنامه پنجم پیش بینی شد کلیه روستاهای بالای 20 خانوار تهیه طرح هادی انجام شد به غیر از چند روستا که طی سرشماری سال گذشته جمعیت آنان بیش از 20 خانوار افزایش یافت و تهیه طرح هادی این نقاط در دستور کار قرار دارد.
مجید هاشمی با اشاره به تخصیص 9هزار تن قیر توسط دولت به استان مازندران افزود : این مقدار قیر در سال جاری به 32 هزار تن افزایش یافته است و اولویت تخصیص این قیربه روستاهایی است که دارای پروژه نیمه تمام طرح هادی و یا روستاهایی است که در اجرای طرح مشارکت داشته باشند .
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران با اشاره به کم دوام و بی دوام بودن اکثر منازل مسکونی در شهرستان سیمرغ و همچنین عدم تمایل ساکنان این شهرستان به بهره گیری از تسهیلات بنیاد مسکن افزود : در سال گذشته تنها 92 واحد از این تسهیلات استفاده نمودند .
سیدمجید هاشمی در بخش پایانی سخنان خود در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به صدور بیش از 250 هزار سند مالکیت اراضی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران و ضمن اعلام این کم هزینه بودن صدور سند توسط این نهاد گفت در شهرستان سیمرغ تنها 200 سند توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شد .

سپس مجتبی حبیب نژاد روشن فرماندار شهرستان سیمرغ در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود : آنچه که مشخص است عقب افتادگی این شهرستان از لحاظ مسائل زیرساختی است .
وی با اشاره به زمان توزیع اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت : اولویت این شهرستان انجام پروژه های نیمه تمام و تعریف پروژه های زیرساختی است و در همین راستا به روسای دستگاههای اجرایی لزوم رعایت این موضوع و همچنین تعریف پروژه ها با رعایت سیاست های ابلاغی برنامه ششم را تاکید کرد.
وی افزود : در کمیته برنامه ریزی سال جاری مقرر خواهد شد تا اجرای کلیه طرح هادی روستاها در سال جاری آغاز گردد.
فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به لزوم استقرار ادارات در شهرستان های جدیدالتأسیس افزود : تعداد 20 دستگاه دولتی نیاز است در این شهرستان استقرار یابند تا مردم این شهرستان جهت انجام امورات اداری به شهرستان های مجاور مراجعه نکنند.
وی با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گذاران افزود : مدیران دستگاهها ضمن رعایت قانون سعی در تسهیل فرایند صدور مجوزات داشته باشند .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سایتارزیابی عملکرد